Header Ads

Pisanie bloga w systematyczny sposób - jak podołać?

Jak stworzyć poczytnego bloga? Co wpływa na liczbę wyświetleń na blogu? Jak rozplanować teksty aby blog był systematyczny i ciekawy dla czytelnika? Tworzenie harmonogramu, dzięki któremu Twój blog stanie się aktywny w Internecie!

Jak stworzyć poczytnego bloga? Co wpływa na liczbę wyświetleń na blogu? Jak rozplanować teksty aby blog był systematyczny i ciekawy dla czytelnika? Tworzenie harmonogramu, dzięki któremu Twój blog stanie się aktywny w Internecie!

   Prowadzenie bloga okazuje się dla wielu blogerów ogromnym wyzwaniem. Gdy mają już swój wymarzony, zapominają go prowadzić, nie mają czasu lub szybko się tym nudzą. Prowadzenie bloga to wyzwanie, ale także przyjemność.

   Blogerzy którzy pytają mnie o to, jak sprawić aby mieć więcej czytelników, zwykle dostają odpowiedź, że należy po prostu pisać blog. Oburzeni odpowiadają z dziwacznymi argumentami, chociaż na ich blogach pojawiają się nowe treści, od dwóch do pięciu, średnio co dwa miesiące!

   Jak taki bloger chce zbudować grono czytelników, skoro na nim nic zupełnie nie ma? W Metamorfozie Bloga o którym więcej przeczytasz w artykule ,,Jak zmieniają się blogi po naszych wskazówkach", wielokrotnie zwracałem uwagę na ilość i regularność publikowania treści. Systematyczność jest niezwykle ważna, a przy tym rozwija blogera pod kątem pisania i pozwala zwrócić na siebie uwagę przez mechanizmy Google.


Systematyczność bloga wpływa na wyszukiwarki

   Tak! Wujek Google bardziej wspiera aktualizowane strony pod względem nowych treści, niż te na których nic się nie dzieje i chociaż Ty możesz to rozumieć, są blogerzy, którym to trzeba uświadamiać.

   Jak prowadzić systematycznego bloga? Jakie opcje sprawiają blogerom problemy? Planowanie artykułów na blogu i triki dzięki którym trafisz do większej liczby odbiorców!

   Poniżej przedstawiam swój sposób na to aby stworzyć blog, nawet gdy nie widzimy już dla niego szans, na systematyczność i wartościowe treści.


Zaangażowanie autora na blogu

   Osobiście jestem zwolennikiem napisania tekstów kilka miesięcy na przód. Ustaliłem sobie w przypadku Przygotuj się na Start! pisania miesięcznie 15 tekstów. Trzymam się tej liczby, choćby w moim życiu nie działo się nic. Ostatnie teksty na blogu jednej z uczestniczek metamorfozy, były publikowane: 15, 11 lipca, następnie 29 czerwca, 4 marca, 17 lutego. To tylko 5 tekstów ze strony głównej.

   Trik jaki bym zastosował, to ustalił sobie liczbę 10 tekstów miesięcznie, a następnie rozplanował archiwalne posty po dwa tygodniowo na ostatnie miesiące wstecz i w taki sposób, aby na obecny miesiąc było zaplanowanych kilka.

Jak prowadzić systematycznego bloga? Jakie opcje sprawiają blogerom problemy? Kiedy na blogu wystarczy tylko kilka małych zmian, aby stał się bardziej profesjonalny? Planowanie artykułów na blogu i triki dzięki którym trafisz do większej liczby odbiorców!

   To, że blogujesz przykładowo od 2016 nie znaczy, że teksty (licząc do tyłu), nie mogą zaczynać się od połowy 2017 roku. Do tyłu czytelnicy nie patrzą. Ja mam blog od 2012, a pierwszy tekst widnieje w 2016, dlatego, że mam ułożone je po 10 w pierwszych latach każdego miesiąca (nieprzerwanie), do teraz, gdzie całkiem niedawno, przeszedłem na tryb 15 postów każdego miesiąca.

   Kolejną sprawą jest fanpage w Facebooku. Radziłem już na blogu aby raz dziennie lub co dwa dni wstawiać coś nowego. Rodzaje postów nawet wymieniałem na przykładach w poradniku ,,Jak zaangażować ludzi na Facebooku". Tutaj poznacie wszelkie szczegóły.


Przejdź do wywiadu klikając na obraz

,,Jeden opanuje pisownię w kilka miesięcy, ktoś inny może opanować w kilka lat"

   Chciałbym Cię zaprosić jeszcze do przeczytania wywiadu ze mną, w którym wyjaśniam od czego zacząć blogowanie i jak wyglądają pierwsze teksty na blogu. W wywiadzie rozmawiamy także o tym, jak nauczyć się pisać dobre artykuły, które będą docierać do serc czytelników oraz dlaczego nie zdecydowałem się na pisanie w systemie WordPress.

   Wystarczy wybrać link powyżej lub kliknąć w powyższy obraz.


6 komentarzy:

 1. Rzeczywiście warto pisać teksty z wyprzedzeniem. To zdecydowanie pomaga utrzymać aktywność na blogu. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Własnie to jest najważniejsze. Teraz gdy mam zaplanowane teksty na wrzesień (blog Przygotuj się na Start), mogę spokojnie zająć się akcją ,,Metamorfoza Bloga" i przygotowywać kolejną, bardziej motywacyjną. To daje czas na dopracowanie kolejnych tekstów, do zaplanowania.

   Usuń
 2. Systematyczność jest jednym z elementów sukcesu bloga

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poza tym, że czytelnicy dostają nową treść, wyszukiwarki traktują go jako aktywny.

   Usuń
 3. Jak niby mam pisać regularnie jeżeli mam bloga o tematyce która się nie rozwija?

  OdpowiedzUsuń

W celu dodania komentarza wymagana jest zgoda na przetwarzanie i przechowywanie danych osobowych poprzez przypisanie treści komentarza do adresu e-mail. Podany adres email nie zostanie wykorzystany do celów marketingowych. Szczegóły w podstronie: Polityka Prywatności