Header Ads

Pisanie komentarzy u innych blogerów

Jak pisać komentarze na blogach? Czego nie robić gdy komentujesz inne blogi? Dlaczego warto włączać się do dyskusji u innych blogerów?

Jak pisać komentarze na blogach? Czego nie robić gdy komentujesz inne blogi? Dlaczego warto włączać się do dyskusji u innych blogerów? Dowiedz się tego w 3 prostych punktach!

   Czy w ogóle powinniśmy to robić? Jak najbardziej!

   Pisanie komentarzy na blogach kolegów i koleżanek czy też nieznanych nam dotąd osób jest bardzo istotne. W pierwszej kolejności pokazuje to, że nie zamykasz się na innych siedząc tylko w swoim internetowym kącie. Poza tym masz szansę pokazać się innym czytelnikom i poznać z pozostałymi autorami. Jakie jeszcze korzyści przynosi komentowanie innych blogerów i jak robić to właściwie?


Pokaż się i zauważ innych

   Ten pierwszy powód co powyżej. Tam pisałem w skrócie. Warto jednak zwrócić uwagę na jeszcze kilka plusów.

   Komentując u innych pokazujesz się innym czytelnikom. I chociaż może to wyglądać na podkradanie im komentatorów, tak nie jest. Aby z pewnością nie popełnić takiego błędu, opiszę Ci to poniżej. Wracając do tematu, uświadamiasz innym autorom, że potrafisz się wysłowić, brać udział w dyskusjach i jesteś naprawdę fajnym człowiekiem. Ponadto właśnie innym czytelnikom masz szansę się pokazać, podyskutować.


Wspomagasz swoich kolegów

   Załóżmy że znany bloger zagląda tutaj. Zostawia komentarze, bierze czynny udział w dyskusjach chociaż to nie jego blog i nie ma z tego żadnego namacalnego zysku. Ale co robi? Właśnie udowadnia, że jest w porządku. Wspiera przykładowo mnie, ponieważ dzięki temu gestowi, daje do zrozumienia, iż to miejsce jest odwiedzane też przez specjalistów.

   Do tego odwiedzając inny blog, kogoś kto jest od Ciebie niżej pod względem czytelników, liczby komentarzy, unikalnych wejść, itd. zachęcasz taką osobę do tego aby odwiedziła Ciebie. W przyszłości możecie się też poznać i wejść w ciekawe projekty blogerskie jak kampanie czy akcje.


Jak nie komentować innych blogów

   Przede wszystkim nie zostawiać linka do swojego bloga. Nie wspominać, że jest się blogerem i zwracać na siebie uwagi komentarzami typu - zapraszam do mnie, pisałem o tym u siebie, podkradasz moje teksty? - nawet śmiechem żartem. Po pierwsze ja gdy pojawia się jakikolwiek link na moich blogach usuwam. Zwyczajnie nie toleruje reklamowania się bo wtedy taki komentarz nie jest wiarygodny też dla innych. Po drugie nikt nie lubi być traktowany jak bilbord. Gdy w komentarzu zwraca uwagę na siebie aby się pokazać. Chodzi o dyskusję. Im lepiej się z Tobą gada, tym lepiej chce się Ciebie znaleźć.

8 komentarzy:

 1. Bardzo przydatne. Dziękuję. Dopiero zaczynam przygodę z blogowaniem także przydatne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzymam kciuki i w razie pytań odzywaj się. Zapraszam również do innych tekstów.

   Usuń
 2. Patryk bardzo fajne uwagi na temat komentowania wpisów u innych blogerów. Ze swojego doświadczenia dodałbym zwracanie się do autora po imieniu (czy bezpośrednio na Ty, czy Pan/Pani to już kwestia wyboru). Takie podejście jest mijesbo zauważamy drugą osobę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tym nie wspominałem ponieważ właśnie to już kwestia tego jak zwracamy się do innych i jak podchodzimy do tematu.

   Usuń
 3. Warto też dodać, że pisanie komentarzy uczy, rozwija umiejętność pisania

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście pisanie komentarzy zalicza się do nauki pisania. Pod warunkiem, że zwracamy uwagę na poprawność, tak jak w przypadku pisania tekstów.

   Usuń
 4. Komentarze fajna rzecz
  dlatego trzeba pisać jak najwięcej.
  Szybko dana strona się pozycjonuje .
  Ja polecam mojego kolegi strona.
  jest bardzo pomocny
  więcej zobaczysz tu
  https://hydraulik-marcin-gdansk.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak niby blog o hydraulice może pomóc mi w pisaniu komentarzy?

   Usuń

W celu dodania komentarza wymagana jest zgoda na przetwarzanie i przechowywanie danych osobowych poprzez przypisanie treści komentarza do adresu e-mail. Podany adres email nie zostanie wykorzystany do celów marketingowych. Szczegóły w podstronie: Polityka Prywatności